Clubhuis Verkleind

Onderkoeling bij MPM

Geplaatst op 08-11-2021  -  Categorie: Roeien

Afgelopen weekend tijdens de MPM zijn er teams met onderkoeling van het water gehaald. Ter voorkoming van onderkoeling en/of blessures hierbij wat kledingtips voor de wintermaanden: 

Voor de roeier, het 3 lagen systeem

Basislaag 

direct op de huid, vochtafvoer, houdt droog en voorkomt te snel afkoelen.Onder de 10 graden is thermokleding een goede basis. 

Tussenlaag

isolatie en (nog) betere vochtafvoer. Beschermt tegen koude en daarmee energieverspilling. Bij deze laag geldt: warmte naar behoefte. 

Bovenlaag

bescherming tegen regen en wind waarbij een hardloopjack effectiever werkt dan een windjack Ademende eigenschappen blijven ook hier belangrijk

Hardloop- of roeibroek (zomer-herfst- of wintervariant) voldoet goed, Deze voorkomt wrijving en irritatie, is nauwsluitend en naadloos. 

Hoofd en handen

Bedek deze zo nodig bij kou, wind en/of regen.

Sokken

Warme voeten houd je ook warm. Hiervoor zijn extra isolerende ( hardloop)sokken te verkrijgen

Algemeen:

Een warme drank thee of water. Een fles met warme inhoud werkt als kruik: handen warmen bij de tussenstop. Een goede warming-up voorkomt blessures. Kom bijvoorbeeld op de fiets of vraag aan je stuur een warming-up

Voor de stuur

Geldt ook het advies het 3 lagen systeem. Kleed je extra warm, je zit immers stil en gebruik hoofd en handbedekking. Gedurende de wintermaanden is het zwemvest verplicht 

Agenda

MEI
23-25
Vrijbuiter Pinksterkamp

Jeugdzeilen Algemeen | 23 - 25 mei | 3 dagen

Optimistzeilers! Het Opti-kamp is in zicht! Elk jaar tijdens het pinksterweekend zetten de opt...

MEI
27
WAW 2026

Woensdag Avond Wedstrijden | deel 6 / 19

MEI
27
WAW maaltijd 27 mei

Woensdag Avond Wedstrijden

De WAW maaltijd voor komende woensdag: Lekker bekkie – wortel venkelsalade – roseval aardap...

MEI
30-31
NK Sprint Vrijheid

Wedstrijdzeilen Algemeen | 30 - 31 mei | 2 dagen

MEI
30
NK 2 Gig roeien Spiegelrace

Roeien Algemeen | 10:00 - 16:00 | WSV De Spiegel Nederhorst Den Berg

JUN
3
WAW 2026

Woensdag Avond Wedstrijden | deel 7 / 19

JUN
3
Woensdag training juni

LTT & Combi | 16:00 - 20:00 | deel 1 / 5 | GWV "De Vrijbuiter"

In de maand juni is het langer licht en heerlijk zeilweer. Daar bieden we in deze maand de mogeli...

JUN
6-7
NL Sprint Valk

Wedstrijdzeilen Algemeen | 6 - 7 jun | 2 dagen

JUN
6-7
Combi Westeinder

LTT & Combi | 6 - 7 jun | 10:00 - 16:00 | 2 dagen | Watersportvereniging Nieuwe Meer

Dit is de eerste combi wedstrijd van het jaar voor het Combi-team en LTT. Na al die training kan ...

JUN
6
NK 3 Gig roeien Kaagrace

Roeien Algemeen | 10:00 - 16:00 | KWV De Kaag Warmond

JUN
9
Team Captain overleg roeien

Roeien Algemeen | 19:30 - 21:00 | Clubhuis De Vrijbuiter

JUN
10
WAW 2026

Woensdag Avond Wedstrijden | deel 8 / 19

JUN
10
Woensdag training juni

LTT & Combi | 16:00 - 20:00 | deel 2 / 5 | GWV "De Vrijbuiter"

In de maand juni is het langer licht en heerlijk zeilweer. Daar bieden we in deze maand de mogeli...

JUN
13
Juni Training Vrijbuiter

LTT | 10:00 - 16:00 | GWV "De Vrijbuiter"

Na een druk voorjaarsprogramma is er de mogelijkheid om een pauze in te lassen of gebruik te make...

JUN
14
Juni Training Vrijbuiter

LTT | 10:00 - 16:00 | GWV "De Vrijbuiter"

Na een druk voorjaarsprogramma is er de mogelijkheid om een pauze in te lassen of gebruik te make...

Logo GWV De Vrijbuter
Gooise Watersport Vereniging
De Vrijbuiter

Volg ons via: